המרת קלטות

המרת קלטות – איך עושים את זה בצורה מקצועית

המרת קלטות
המרת קלטות

התחלתם לעשות קצת סדר בבית וגיליתם את ערמת הקלטות הישנה שלכם. כל כך הרבה זיכרונות מונחים שם אך אין לכם למעשה שום יכולת לצפות בהם כיום. בשנים האחרונות כמעט ולא ניתן למצוא מכשירי וידאו וגם מכשירי הDVD הולכים ונעלמים. אז מה בכל זאת תוכלו לעשות? האופציה הטובה והנכונה ביותר עבורכם היא כמובן המרת קלטות. כיום ניתן להמיר כל קלטת ישנה בין אם מדובר בקלטת וידאו או קלטות טייפ ישנות אל דיסק DVD ואפילו טוב יותר, יש לכם אפשרות לקבל את תוכן הקלטת בקובץ מוכן למחשב.

למה להמיר קלטות?

זיכרונות הם הדבר החשוב לנו ביותר. אומרים שעם שאינו יודע את עברו ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל. כך גם אנחנו כאנשים פרטיים. לעבר שלנו יש מקום משמעותי הן בחיים שלנו והן בחיים של הילדים והנכדים שלנו. כולנו רוצים לשמר את הזיכרונות שלנו ולהעביר אותם הלאה. אך העולם הולך ומתפתח והדרכים בהם השתמשו פעם לרוב כבר אינן רלוונטיות להיום. כך שישנו סיכוי גדול שאם הקלטות שנשארו אצלנו בבית לא יועברו למקור צפייה חלופי הן פשוט כבר לא יהיו שוות. לכן מומלץ להשקיע מעט זמן ומעט כסף ולקחת את ההיסטוריה הכל כך יקרה שלכם ולהפוך אותה לרלוונטית גם עבור הדורות הבאים. אמנם התהליך נראה מעט מתיש או ארוך אך אנו מבטיחים לכם שהוא יהיה שווה ברגע שתוכלו לצפות שוב ברגעים היקרים לכם.

כיצד מתחילים?

על מנת לבצע המרת קלטות בצורה יעילה ביותר חשוב לעשות מספר דברים עוד קודם ששולחים את הקלטות אל בעל המקצוע.

  • מיון- תחילה הקפידו למיין את כל הקלטות הנמצאות בביתכם. הסתכלו אילו קלטות רלוונטיות עבורכם ואילו לא. כמו כן הסתכלו על הקלטת ובדקו האם היא שמישה עדיין או שיש בה פגם שלא מאפשר לעבוד איתה. תהליך זה יעשה לכם גם סדר בראש.
  • ריכוז קלטות- עברו על כל הקלטות בבית כך שתוכלו לרכז אותן יחד ולשלוח את כולן אל בעל המקצוע הנבחר. תהליך זה יקל עליכם כיוון שהוא יעזור לכם לסיים את המשימה בפעם אחת במקום לחלק אותה למספר פעמים שאולי יגרמו לכם להתייאש ולהפסיק.

כיצד ממירים קלטות?

לאחר שבחרתם את הקלטות הרצויות והעברתם אותם אל בעל המקצוע הנבחר מתחיל תהליך ההמרה. השלב הראשון שמתבצע הוא כמובן בדיקה של הקלטות. לעיתים מגיעות קלטות מאוד ישנות להמרה ונראה שכבר לא ניתן לעשות עימן כלום, אך אצלנו בזיכרון צילומי כל קלטת נבדקת טוב טוב, אנו לא רוצים לוותר על שום זיכרון שלכם ולכן כאשר אנו מזהים אפשרות לתקן את הסליל או לבצע תהליך של שיחזור אנו עושים זאת. לאחר מכן נעשה תהליך של העברת החומר לקובץ דיגיטלי. הקבצים נשמרים באיכות הגבוהה ביותר ומועברים לדיסק DVD או לחלופין על גבי דיסק או קי או כונן מחשב נייד.