נכסים מניבים למכירה

אם אתם מחפשים נכס מניב לצורך השקעה, חשוב שתדעו שאין נכסים שאליהם מוצמד תג האומר כי מדובר על נכסים מניבים למכירה. כל נכס יכול להיות נכס מניב. כמשקיעים, אתם צריכים לקבל את ההחלטה האם אתם רוצים את הנכס בתור נכס מניב או בתור נכס שמיועד לעבור השבחה מהירה ומכירה ברווח. כמשקיעים, עליכם גם להיות מסוגלים לאתר את הנכסים שיכולים לתת לכם את התמורה הטובה ביותר כנכסים מניבים.

נכסים מניבים למכירה

מהו המאפיין החשוב ביותר של נכס מניב?

כאמור, כאשר מחפשים נכסים מניבים למכירה, חשוב מאוד לאתר את אותם נכסים שאכן עומדים בקריטריונים של נכס מניב אטרקטיבי. כל נכס יכול להיות נכס מניב אבל לא כל נכס יכול לספק זרם הכנסות ראוי שימקסם את הרווח על ההשקעה. אחד המאפיינים החשובים ביותר של נכסים מניבים הוא יכולת ההשכרה של הנכס. המשמעות היא שאם אתם מעוניינים להשקיע את כספכם בנכס מניב, כדאי לחפש אותו באזורים בהם רמת הבעלות על דירות היא נמוכה יחסית, וההיפך לגבי שיעור שוכרי הדירות מכלל האוכלוסייה באזור. ככל שהאזור מבוסס יותר על שכירות, כך נכון יותר לחפש בו נכס שיכול להוות השקעה אטרקטיבית כנכס מניב.

יחד עם זאת, לא באמת חשבתם שעולם ההשקעות הוא כל כך קל. גם באזורים בהם שיעור שוכרי הדירות הוא גבוה במיוחד, למשל תל אביב, אתם עלולים לסבול מתשואה נמוכה או אף מהפסד. זה נכון שהדירה שלכם בתל אביב תהיה מושכרת בכל עת, וזה נכון שדמי השכירות בתל אביב הם גבוהים יחסית, אבל זה נכון גם שעלות הדירה היא גבוהה מאוד. על כן, חשוב מאוד שבחיפוש אחר נכסים מניבים למכירה, תיעזרו באנשי מקצוע שיוכלו להכווין אתכם לאזורים האטרקטיביים ובתוך אותם אזורים, לדירות המתאימות ביותר.

 

מאפייני הדירה כקריטריונים של תשואה

בעולם של נכסים מניבים ישנה רשימה מסודרת של מאפיינים שיכולים להוות אינדיקציה לרמת התשואה שניתן לצפות מכל נכס. כך למשל, התשואה על דירות 3 חדרים אינה כמו התשואה על דירות 5 חדרים, וכך גם לגבי קומת הדירה, שטח הדירה, רמת הארנונה בדירה, גיל הדירה וכן הלאה. כל אחד מן המאפיינים האלה יכול לספק לכם מידע יקר ערך אודות האטרקטיביות שלו כנכס מניב. אנשי מקצוע העוסקים בתחום באופן יומיומי, מכירים היטב את כלל המאפיינים והכללים הללו ויכולים לסייע לכם למצוא נכסים מניבים למכירה שעולים עימם בקנה אחד.