התמכרות למין

איך תדעו שאתם מכורים למין?

ייתכן ששמעתם כבר על העניין הזה של התמכרות למין וייתכן ששמעתם על זה בהקשר של ידוען כלשהו, מה שגרם לכם לחשוב שזה סתם עוד תרגיל של יחסי ציבור ולא דבר אמיתי. ובכן, התמכרות למין הוא עניין מאוד אמיתי וישנם אנשים שאכן סובלים ממנו. לכאורה, מדובר בניגוד עניינים: מין נחשב לשיא העונג האנושי והכיצד יכול שיא העונג הזה להפוך למקור לסבל? ובכן, כמו כל התמכרות, גם התמכרות למין מבוצעת על מנת לענות על צורך אחר לחלוטין. ההתעסקות העודפת במין עונה למעשה לא על הצרכים המיניים שלנו אלא על צרכים אחרים, חסכים אחרים או בעיות אחרות שמהן אנו סובלים, מה שיכול להפוך את כל הנושא של התעסקות במין למקור של סבל.

התמכרות למין

סממנים של התמכרות למין

התמכרות למין אין משמעותה בהכרח שאתם כל יום כל היום עוסקים בפעילות מינית עם אדם אחר. המשמעות היא שהמין מעסיק אתכם בכל שעות היממה ומשפיע על סדר היום שלכם באופן כזה שלא מאפשר לכם לקיים חיים נורמליים. את הצורך שלכם במין אתם יכולים לממש גם עם עצמכם ואת הצורך הזה אתם יכולים לממש גם בתשלום לשירותי מין. העניין הוא שאתם מוצאים את עצמכם עוסקים בזה ומבצעים את הפעולות האלה בזמנים, בסיטואציות ובמקומות שבהם זה לא אמור לקרות. כך למשל, אם אתם מוצאים את עצמכם מתעסקים במין בשירותים במקום העבודה שלכם על בסיס קבוע, אם אתם מוצאים את עצמכם מוציאים כסף רב על שירותי מין, אם אתם מוצאים את עצמכם מבצעים פעילויות מיניות לבד או עם שותף, באופן אינטנסיבי ועל חשבון צרכים קיומיים אחרים, אתם כנראה מכורים למין ובמקרה כזה, מודעות להתמכרות למין היא המפתח לכך שתוכלו להכיר בכך.

ומה עושים בכדי לאבחן את ההתמכרות?

מן הסתם, אתם בעצמכם תבחינו בכך שהעיסוק האובססיבי שלכם במין הופך להיות לנטל על חייכם. זה אמנם קשה ודורש זמן עד שאנחנו משלימים עם כך שאנחנו בעצם סובלים מההתמכרות שלנו אבל בסוף כל מכור מגיע לנקודה הזאת, ובנקודה הזאת חשוב לקחת צעד אחד קדימה לטובת קבלת טיפול. זה הכל מתחיל בשלב של מודעות להתמכרות למין, של הבנה שיש דבר כזה בכלל. או אז אתם עשויים להבין שאולי אתם סובלים מההתמכרות הזאת וגם אם זה נשמע קצת נוצץ לסובבים אתכם, אתם יודעים עד כמה זה קשה ומטריד. במקרה כזה, מומלץ מאוד לפנות לרטורנו מקצועי המציע גמילה מקצועית מהתמכרות זו למין.