אלרגיה מהשטיח

האם שטיח יכול לפגוע בבריאות?

בסך הכל הבית שלכם מאוד ריחני ומאוד נקי, ואין שום סיבה לחשוד שמשהו בשטיח שלכם לא תקין, אבל בפועל אתם מבחינים בעלייה ברמת התחלואה בבית, אתם מבחינים בכך שהתינוק סובל מקשיי נשימה, וגם ילדתכם הקטנה מתחילה להראות סימנים של בעיות עור ונשימה גם יחד. זה לקח לכם קצת זמן ואפילו האשמתם את הגן בתחילה, אבל בסופו של דבר מיקדתם את מבטכם אל עבר השטיח בסלון.

שטיח יכול להיות מסוכן לבריאות

אז כן, שטיח הוא פריט עיצוב חשוב מאוד שיכול לשנות אווירה ולשנות קו עיצוב, אבל שטיח הוא גם פריט שחייבים לשמור עליו נקי מאוד על מנת להימנע מההשפעות השליליות שיכולות להתפתח במעמקי השטיח, בהיעדר הטיפול הנדרש. לשאוב את השטיח ואפילו לנער אותו זה מצוין, אבל אחת לתקופה תצטרכו להזמין שירות ניקוי שטיחים מקצועי שעליו תוכלו לקרוא באתר הזה http://www.xn--9dbeccbbb6at5eya.com.

כשאומרים ששטיח יכול לפגוע בבריאות, הכוונה היא כמובן למצב בו השטיח אינו עובר תהליך ראוי של ניקיון שוטף ותקופתי, באופן שמאפשר לו לצבור במעמקי הסיבים, שכבות של לכלוך וזיהום שבסופו של דבר הופכות לזיהום חיידקי שיכול להשפיע על הבריאות. מפגע תברואתי זה נוצר לו לאיטו לאורך שנים שבמהלכן נוחתים על גבי השטיח גרגרי אבק, רסיסי לחות, אדי שמן בישול, ענני ערפיח מהרחוב וכמובן שלל לכלוך וזיהומים שאתם עצמכם מכניסים איתכם הביתה באמצעות הבגדים שלכם והנעליים שלכם. על כך אפשר להוסיף לכלוך ממשקה שנשפך, מרק שנשפך על השטיח או אפילו מסטיק שנדבק בין סיביו. כל אלה הולכים ומצטברים לאורך זמן, הופכים למפגע תברואתי ובסופו של דבר גם עלולים לפגוע בבריאות בני הבית.

אלרגיה מהשטיח

אז איך דואגים לניקיון השטיח?

ניקוי שטיחים הוא תהליך שצריך להתבצע באופן שוטף וזקוק גם לטיפולי עומק תקופתיים. באופן שוטף חשוב שתתחזקו את רמת הניקיון הקיימת באמצעות שאיבת השטיח וניעורו אחת לשבוע. ניעור השטיח, על אף שמדובר לכאורה בפרקטיקה מאוד מיושנת ולא מודרנית, היא הפרקטיקה הטובה והיעילה ביותר לסילוק לכלכוך מסיבי השטיח ולכן כדאי מאוד להקפיד על כך.

מעבר לכך, מומלץ מאוד לבצע ניקוי שטיחים מקצועי, שעליו תוכלו ללמוד עוד באתר http://www.xn--9dbeccbbb6at5eya.com, ובמסגרתו מבוצעת חדירה אל מעמקי סיבי השטיח על מנת להסיר מתוכו את כל שכבות הלכלוך העקשניות ולמעשה להחזיר את השטיח למצב החדש שלו כפי שהיה נראה כשיצא מפס הייצור. זה אפשרי וזה גם לא כל כך יקר או מסובך.